GES KURULUM

GES Kurulum

Elektrik maliyetlerindeki sürekli ve öngörülemez artışlar işletmelerin karlılıklarını olumsuz yönde etkilemiş, enerji giderlerini azaltmak şirketlerin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelmiştir. Diğer taraftan küresel ısınmaya karşı ülkeler yönetimleri ve özel kurumlar karbon ayak izlerini azaltmaları yönünde aldıkları önlemleri hızla artırmaktadırlar.

Çatı üzerine kurulan Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Santralleri (GES) 12 Mayıs 2019’da yayınlanan Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nde açıklanan destek mekanizmaları sayesinde enerji maliyetlerini düşürmede önemli bir seçenek olmuş, başta fabrika ve depo gibi geniş çatı alanlarına sahip işletmeler tarafından ilgi odağı olmuştur.

Fakat işletmelerin ana iş kolundan oldukça farklı dinamiklere sahip olan ve doğru teknik bilgi birikimi gerektiren GES kurulumu ve işletimi yatırımcılar için birçok riski de beraberinde getirmektedir. Yapılacak yatırımın ekonomik ömrünün 30 yıl olduğu düşünülür ise yanlış bir tercih büyük zararlara sebep olabilmektedir.

Şirketimiz projede kullanacağı güneş panellerini fabrikada denetletmekten başlayarak, gerek tasarım gerekse kurulumun IEC standartlarına uygun olarak yapıldığını kendi bağımsız denetim kuruluşlarına denetlettirerek ortaya koymakta ve müşterilerine bu bilgileri sunmaktadır.

Farkımız

santral_enerji

Kurduğumuz her Güneş Enerjisi Santrali için “Performans Garantisi” veriyoruz, bunu teminat mektubu ile teminat altına alıyoruz.

santral_enerji

Kullanılacak paneller üretilir iken panelleri fabrikada TÜV tarafından denetletiyoruz ve sadece onaylanan panelleri kabul ediyoruz.

santral_enerji

Çatı sızdırmazlığı garantisi veriyoruz.

santral_enerji

Avans ödemesine karşılık kati ve süresiz teminat mektubu sağlıyoruz.