FİNANSMAN ÇÖZÜMLERİ

Tasarruf Paylaşımı (ESCO) Modeli

Energy Service Company (ESCO) Modeli enerji tasarrufu sağlayacak projelerin yatırımının bir ESCO firması tarafından gerçekleştirilmesi, belirlenen sözleşme süresi boyunca projenin ESCO firması tarafından işletilmesi ve proje ile oluşan tasarrufların belirli oranlar ile taraflar arasında paylaşılması esasına dayanır.

Santral Enerji geliştirmiş olduğu ESCO iş modeli ile müşterilerinin çatılarına kurulacak güneş enerjisi santralinin yatırımını yapmakta; sözleşme süresince işletme, bakım-onarım işlerini yürütmekte; resmi başvurular ve sonrasında doğacak tüm harç, vergi ve dağıtım bedellerini karşılamaktadır.

Kurulacak olan GES’in performansı ne kadar üst düzeyde olur ve ne kadar sorunsuz bir şekilde çalışır ise Santral Enerji’nin geliri o kadar yüksek olacağından, müşterilerimiz Santral Enerji’nin en üstün kalite ve teknolojide ürünler kullanacağı ve en yüksek mühendislik standartlarını gözeteceği konusunda müsterih olmaktadırlar.

Uzun Vadeli Satış

Şirketimiz ekipman, işçilik, resmi izinler, vergiler dahil proje bedelinin tamamı için uzun vadeli ve GES’in elektrik üretimine endeksli olarak taksitlerle finansman sağlanabilmektedir.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda faklı vade opsiyonları sağlanabilmektedir.